30 maja 2018

Dlaczego Twoja skóra pokocha olej makadamia

Obok pięknego zapachu, olej makadamia ma cały wachlarz dobroczynnych substancji i właściwości. Warto skorzystać z tego, że olej ten zawiera się w wielu kosmetykach na rynku. Jest również łatwo dostępny w swojej czystej formie, np. w aptekach. Sprawdź, dlaczego Twoja skóra pokocha jego pielęgnację!

Dawka witaminowa
Zawiera witaminy A, E i te z grupy B (B1, B2, B3). Takie połączenie sprawia, że skóra łatwo i czynnie się regeneruje, naskórek szybko się złuszcza i odnawia, a
przebarwienia zmniejszają się.

Esencja młodości
Często stosowany jest w preparatach przeciwstarzeniowych, ponieważ ma działanie antyoksydacyjne. To znaczy, że chroni komórki przed działaniem wolnych rodników, które powodują widoczne oznaki starzenia. Ponadto zawiera kwasy omega 3 i omega 6, które aktywnie wspomagają regenerację skóry.

Elastyczna sylwetka
Olej makadamia nie tylko działa na naskórek, ale także na mikro krążenie, dlatego polecany jest do walki z cellulitem. Intensywnie zagęszcza i poprawia strukturę skóry, warto więc stosować go np. w czasie ciąży, by zapobiec powstaniu cellulitu.

Dłonie jak nowe
Warto zrobić sobie maseczkę z olejku makadamia – nasmaruj dłonie grubą warstwą, włóż rękawiczki i zostaw je na około 30 minut. Zregenerujesz swoje skórki, paznokcie i wysuszoną skórę – nie poznasz swoich nowych dłoni!

powrót