24 stycznia 2017

Płynne złoto Maroka, czyli jak wzbogaci Cię olej arganowy

Kupując kosmetyki często brakuje nam czasu, żeby zastanowić się, co właściwie zapewniają nam rozmaite dodatki oferowane przez producentów. Wiele produktów podsiada w swoim składzie olej arganowy. Czy wiesz, jaki ma wpływ na Twoją skórę?

Odżywia

Masz suchą, podrażnioną skórę? Zażyj kąpieli z kilkoma kroplami olejku arganowego. Albo posmaruj ciało kremem z tym złotym dodatkiem. Albo spryskaj się mgiełką z ekstraktem z drzewa arganowego. Cokolwiek wybierzesz, masz pewność, że Twoja skóra poczuje się dopieszczona, dzięki nawilżającym, łagodzącym i odżywczym właściwościom olejku.

Regeneruje

Olejek arganowy ma zbawienne działanie na rozdwajające się paznokcie czy suche i zniszczone włosy, które wzmacnia dzięki dużemu natężeniu witaminy E. Pomaga złagodzić blizny i rozstępy oraz walczyć z chorobami skóry, takimi jak: enzema, trądzik czy łuszczyca.

Płynne złoto Maroka

W oleju arganowym chyba najpiękniejsze jest to, że do dziś wytwarza się go właściwie w ten sam sposób, jak przed wiekami. Pozyskiwany jest z nasion owoców drzewa arganowego, które występuje tylko i wyłącznie w Maroku. Nasiona są suszone i opiekane nad ogniem, by na końcu mogły zostać ręcznie zmiażdżone. Po rozbiciu skorupy wytwarza się mus, który jest podstawą oleju zwanego płynnym złotem Maroka. Jego długi, ręczny i ekologiczny proces pozyskiwania oraz ograniczone zasoby bezpośrednio przekładają się na cenę kosmetyków z olejkiem w roli głównej. Teraz wiesz, że w tym przypadku cena idzie w parze z jakością!

powrót