2 stycznia 2020

Olejek jojoba skórze się podoba – cz. 1

Jojoba, żożoba, chochoba – niezależnie od tego jak wymawiasz tę nazwę, niezwykły olejek z Meksyku ma zbawienne działanie dla Twojej skóry. I to się liczy! Poznaj właściwości egzotycznego specyfiku, który podbił serca kobiet i przemysł kosmetyczny na całym świecie.

 Luksusowy wosk

Jojoba powszechnie nazywany jest olejkiem, co sprawia, że wyobrażamy go sobie jako substancję o oleistej naturze. Jednak w rzeczywistości jojoba bardziej przypomina ciekły wosk, ponieważ ma o wiele bardziej gęstą konsystencję. Zawiera tzw. estry woskowe, które są wysokiej klasy tłuszczami, mającymi zbawienny wpływ dla naszej skóry.

 Lekka powłoka na skórze

Olejek jojoba ze swojej natury jest bezzapachowy. Warto wiedzieć, że mimo konsystencji przypominającej płynny wosk, po aplikacji na skórę odczujesz jego zaskakującą lekkość. Skóra natarta olejkiem delikatnie mieni się, pozostawiając niezwykle przyjemne wrażenie miękkości i nawilżenia.

 Łagodna natura olejku jojoba

Często dajemy się zwieść pozorom, wychodząc z założenia, że skoro produkt nazywany jest olejkiem, ma przede wszystkim właściwości natłuszczające i nadaje się głównie dla osób o suchej skórze. Błąd! Olejek jojoba ma silne właściwości łagodzące, dlatego też stosuj go to ukojenia wyprysków i blizn, nawet jeśli masz tłustą skórę. Ponadto reguluje on wydzielanie sebum, co jest dodatkową zaletą właśnie dla osób o tłustej cerze.

 Przegoń pierwsze zmarszczki

Po dwudziestym roku życia powoli zaczynamy zmagać się z problem pierwszych zmarszczek, zwłaszcza mimicznych. Producenci nie oferują wielu produktów przeciwzmarszczkowych 20+ dlatego musimy radzić sobie same. Z pomocą przychodzi czysty olejek jojoba, który wypełni i zadba o Twoje pierwsze zmarszczki, opóźniając proces starzenia się.

 Moc jodu

Olejek jojoba ma bardzo duże stężenie jodu – prawie 81,7%! A zbawienne właściwości tego mikroelementu to temat na osobny artykuł. Warto jednak pamiętać, że jod pomaga prawidłowo funkcjonować układowi nerwowemu oraz tarczycy i wspiera wszystkie regulowane przez nią procesy.

powrót

nasze główne marki