13 listopada 2019

Płyn micelarny – kosmetyk doskonały?

Czy wiesz jakie właściwości ma płyn micelarny? Czy wiesz czym różni się od mleczka kosmetycznego, czy toniku? Zobacz, jakie jest jego działanie i przekonaj się czy to kosmetyk dla ciebie!

Jak działa płyn micelarny?

Nazwa tego kosmetyku pochodzi od zawartych w nim miceli. Są to maleńkie kuleczki, które przyciągają i pochłaniają nadmiar sebum (tłuszczu) ze skóry i jednocześnie rozpuszczają pozostałe zanieczyszczenia w roztworze wodnym. Dodatkowo płyny micelarne wyposażono w substancje aktywne, które wzmagają ich efekty. I tak, prowitamina B5 łagodzi i koi naskórek oraz wspomaga jego regenerację. Kwas hialuronowy nawilża i zmiękcza skórę. W zależności od producenta, płyny micelarne często zawierają ekstrakty z rozmaitych roślin, które dodają witalności. Dzięki temu płyn micelarny łączy w sobie działanie innych kosmetyków do twarzy i może je zastępować.

Oczyszczanie twarzy

Płyn micelarny, mleczko kosmetyczne czy też pianki myjące mają jeden wspólny cel: oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń (brudu, kurzu, pyłu). Jednak w przeciwieństwie do mleczka, płyn nie pozostawia na skórze tłustej warstwy, którą należy zmyć tonikiem. Ponadto dobrej jakości płyn jest lepszym produktem niż pianki czy żele do mycia twarzy, ponieważ nie zawiera detergentów, które mogą podrażniać skórę.

Demakijaż

Zarówno mleczko jak i płyn mogą posłużyć do demakijażu, pozostawiając skórę nawilżoną. Jednak tylko płyn poradzi sobie również ze zmyciem wodoodpornych kosmetyków.

Właściwy odczyn skóry

Aby zneutralizować pH skóry i przywrócić jej właściwy odczyn możemy użyć zarówno płynu micelarnego, jak i toniku. Jednak warto pamiętać, że tonik jest zazwyczaj roztworem wodno-alkoholowym, który należy stosować dopiero w ostatnim etapie pielęgnowania skóry. Płyn ma silniejsze działanie oczyszczające i, w przeciwieństwie do mleczka, nie trzeba stosować po nim tonizacji.

Dla każdego rodzaju cery

Płyn micelarny należy dobrać do swojego rodzaju skóry, ponieważ zawarte w nim składniki aktywne różnią się i mają odmienny wpływ na każdą cerę. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu płynu zapewnisz sobie najlepsze efekty!

Polecamy Oczyszczający płyn micelarny z serii Vellie Kozie Mleko

powrót

nasze główne marki