4 lutego 2020

Prowitamina B5 – nauka w służbie urody

O ile przeciętna osoba wiele wie na temat witamin, o tyle prowitaminy często plasują się w zakurzonej strefie informacji. Czas odświeżyć wiedzę, bo niektóre urodowe sekrety mają swoje źródło w nauce, a konkretnie w naturalnych związkach chemicznych. Prowitamina B5 (nazywana także D-Pantenolem) to najlepszy przyjaciel skóry, włosów i paznokci. Sprawdź, jak na Ciebie działa.

Co to jest prowitamina B5 i skąd ją wziąć

Wszystkie prowitaminy to substancje, które w naszym organizmie przemieniają się w witaminy. Jedne i drugie substancje są bardzo mile widziane, ponieważ wspierają nasze prawidłowe i zdrowe funkcjonowanie. Większość prowitamin dostarczamy sobie przez produkty spożywcze, jednak niektóre z nich pochodzą z organizmu. Prowitamina B5 występuje naturalnie w Twojej skórze, włosach i paznokciach. Możesz dostarczać sobie większą ilość D-Pantenolu, stosując wybrane kosmetyki V.Laboratories.

Pielęgnacja skóry dzięki prowitaminie B5

D-Pantenol pomaga utrzymywać w organizmie wilgoć. Absorbuje i przyciąga wodę do górnej warstwy skóry, dzięki czemu sprawdza się jako substancja, która nawilża ją i zmiękcza. To jego główne zadanie. Stosując regularnie kosmetyki z prowitaminą B5 zauważysz, że Twoja skóra będzie wyraźnie gładsza.

Właściwości lecznicze

Spękana tkanka szybko się goi dzięki prowitaminie B5. D-Pantenol czuwa nad świetną formą Twoich komórek, ponieważ bierze aktywny udział w trawieniu węglowodanów, białek i tłuszczów, efektem czego są zdrowe i sprawne tkanki, narządy i wspomniane komórki. Pantenol znany jest z tego, że leczy rany i goi blizny, dlatego substancja ta jest doskonała dla Ciebie, jeśli pragniesz zregenerować swoją skórę (np. po słonecznym urlopie).

Skóra w lepszej kondycji

Skoro prowitamina B5 pochłania wodę i utrzymuje ją, to naturalnie wypełnia obszar, w którym jest zastosowana. Mówiąc prościej – stosując krem z prowitaminą B5 na skórę twarzy, zauważysz, że zmniejszą się Twoje zmarszczki, ponieważ D-Pantenol „uzupełni” je od wewnątrz.

Jak poznać, że brakuje Ci prowitaminy B5

Jeżeli wypadają Ci włosy lub zauważasz, że dość szybko siwieją – to może oznaczać niedobór D-Pantenolu. Kolejną wskazówką są zaburzenia w pigmentacji paznokci, a także ich łamliwość i powolny wzrost. Brak prowitaminy B5 na skórze objawia się zrogowaceniem, łuszczeniem i szorstkością.

powrót

nasze główne marki