1 września 2020

5 kroków do pełnego oczyszczenia twarzy

Czy wiesz, jak wiele dzieli Cię od demakijażu do aplikacji ulubionego kremu na noc? Czas na małą rewolucję w oczyszczaniu cery!

Krok 1.
Zmyj makijaż ulubionym produktem. Polecamy płyn micelarny i wacik, ponieważ zawarte w nim micele świetnie przyciągają sebum i drobinki makijażu. Zacznij od oczu – przyłóż do nich wacik i odczekaj chwilę, aż płyn zacznie rozpuszczać makeup. Pamiętaj: nigdy  nie trzyj mocno skóry twarzy, jeśli chcesz uniknąć przedwczesnych zmarszczek. Po zmyciu makijażu oczu, użyj kolejnych wacików do twarzy i ust. Pozostałości kosmetyków między rzęsami łatwo usunąć patyczkiem.

Krok 2.
Demakijaż prawie za nami. Na tym etapie skóra w żadnym wypadku nie jest jeszcze gotowa na krem. Czas na mleczko. Wybierz odpowiednie do swojego typu cery i do boju! Mleczko najlepiej nakładać palcami, aby niepotrzebnie nie narażać skóry na tarcie. Ten krok pozwoli usunąć pozostałe resztki makijażu.

Krok 3.
Mleczko pozostawia charakterystyczny filtr na skórze. Należy zmyć go żelem oczyszczającym lub pianką. Ten krok pozwoli pozbyć się brudu i nadmiaru sebum.

Krok 4.
Uff… Już prawie koniec! Teraz użyj toniku. Ten magiczny płyn zwęża pory, przez co chroni przed dostaniem się zanieczyszczeń do skóry, oraz przywraca naturalne pH skóry. Tonik nakładamy wacikiem i już go nie zmywamy – niech dla nas pracuje!

Krok 5.
Dopiero tak przygotowana cera może zostać nakremowana. Dzięki solidnemu oczyszczeniu odżywcze właściwości twojego kremu lepiej wnikną w skórę Pamiętaj, że krem wklepujemy lub aplikujemy go wykonujące delikatne, koliste ruchy.

powrót