20 kwietnia 2021

Cała prawda o maseczkach zdemaskowana!

Nie do końca wiadomo, kto wymyślił maseczki do twarzy i ciała, ale tej osobie należy się wdzięczność piękniejszej połowy świata! Maseczki, nawet te, które każda z nas może sobie wykonać w domu to prawdziwe nowe życie dla skóry. Przedstawiamy garść „maseczkowych” porad!

Jakie mamy rodzaje maseczek?
To proste – ogółem wyróżniamy maseczki nawilżające, oczyszczające, odżywce, regenerujące oraz przeciwzmarszczkowe.

Jakie mamy formy maseczek?

W drogeriach znajdziesz stare, dobre maski w formie gęstego kremu – zastygające (stałe) lub niezastygające (miękkie) – te w większości przypadków zmywamy. Ostatnio popularne są także maseczki typu peel-off, czyli takie, które tworzą na skórze elastyczną powłokę, do odklejenia w całości. Panie cenią też maski w płacie – w tych wyglądamy trochę zabawnie, ale czas zaoszczędzony na zmywaniu – bezcenny!

Skąd wiem, jaką maseczkę wybrać?

Wystarczy, że zaobserwujesz jak wygląda i zachowuje się Twoja skóra. Jest wysuszona? Nawilżamy! Jest mało świetlista i ma mnóstwo zaskórników? Oczyszczamy. Na pewno poradzisz sobie z właściwą oceną. A forma maski jest tylko kwestią preferencji.

Jak często aplikować maseczkę?

1-2 razy w tygodniu. Częściej i tak mało kto miałby czas 😉 Czy można aplikować kilka maseczek jedna po drugiej? To zależy jakie maseczki wybierzesz. Przeważnie oczyszczającą stosuje się samodzielnie, ponieważ pory skóry po oczyszczeniu, w naturalny sposób zamykają się – wtedy skóra w mniejszym stopniu przyswajałaby składniki kolejnej maski.

powrót