22 czerwca 2020

Komórki macierzyste. Uroda na Nobla

Drogie Panie, rozumiemy, że pojęcie „komórki macierzyste” dla wielu może brzmieć jak bolesny powrót do szkoły średniej na lekcję biologii. Ale prawda jest taka, że wszystkie chcemy dbać o siebie jak najlepiej, a żeby to osiągnąć, musimy być świadomymi konsumentkami. Odwagi! Komórki macierzyste to nie taka skomplikowana sprawa. Zapraszamy do odkrycia filaru medycyny XXII wieku.

O co chodzi?
Dziś komórki macierzyste uznawane są za najlepszą spośród dostępnych potencjalną metodę na przywrócenie prawdziwie młodego wyglądu. Komórki macierzyste to te najważniejsze w naszym organizmie. Ze względu na pochodzenie możemy podzielić je na kilka rodzajów, ale nas interesują tylko dojrzałe (czyli somatyczne, występujące u osób dorosłych) – bo te wykorzystywane są w medycynie estetycznej. Dojrzałe komórki mają naturalne właściwości, które potrafimy wykorzystać na naszą korzyść.

Jak działają komórki macierzyste?
Można powiedzieć, że są inteligentne, ponieważ mają zdolność przemieszczania się w kierunku tkanki, która potrzebuje ich wsparcia. Jak to się dzieje? Komórki potrafią wysyłać i odbierać sygnały, dzięki czemu wiedzą, gdzie się znaleźć i które miejsca wymagają regeneracji. Są bardzo plastyczne, dzięki czemu łatwo dopasowują się do tkanki. I wreszcie dzielą się i mnożą (nieomal nieskończenie!), dostarczając tkance nowych, świeżych komórek i to wystarczy, by zapewnić skórze prawdziwe odmłodzenie.

Jakie efekty przynoszą?
Przede wszystkim naturalne i fizjologiczne, ponieważ ingerujemy w ciało naszymi własnymi komórkami. Ten genialny w swojej prostocie zabieg został doceniony nagrodą Nobla 2012 w dziedzinie medycyny i fizjologii. Czego można się po nim spodziewać? Kilkunastu lat mniej, podniesionych policzków, zmniejszonych przebarwień – pełnej regeneracji.

Roślinne komórki macierzyste
Zgodnie z prawem producenci kosmetyków mogą do swoich kremów dodawać wyłącznie komórki macierzyste pochodzące z roślin. Dowiedz się więcej o ich działaniu z artykułu: Roślinne komórki macierzyste. Naturalnie od nowa!

powrót